Hialurono rūgšties nauda odai

Hialurono rūgštis yra skaidri, lipni, natūraliai žmogaus organizme gaminama medžiaga. Didžiausias hialurono rūgšties kiekis, maždaug pusė visos kūne esančios hialurono rūgšties, yra randamas odoje, kur ji susijungia su vandeniu ir palaiko drėgmę. Šios medžiagos taip pat yra jungiamuosiuose audiniuose ir akyse. Lygiai kaip kolageno ar elastino, natūraliai kūne pagaminamos hialurono rūgšties kiekis bėgant metams mažėja.

Pagrindinė hialurono rūgšties paskirtis yra išlaikyti vandenį ir tokiu būdu užtikrinti, kad mūsų audiniai būtų gerai lubrikuoti ir sudrėkinti. Hialurono rūgštis turi daugybę panaudojimo būdų. Nors nemaža dalis žmonių hialurono rūgštį naudoja papildų pavidalu, išoriškas hialurono naudojimas taip pat neša naudą, ypač odos paviršiui. Dėl šios priežasties, hialurono rūgštis dažnai pasitelkiama odos ir plaukų priežiūros kosmetikoje kaip sudėtinė kremų, šampūnų, kaukių dalis ar intensyvių serumų pagrindas.

Hialurono rūgštis yra ypatingai švelni ir turi labai didelę naudą visų tipų odai – net ir pačiai jautriausiai ar paraudusiai. Ši rūgštis veiksmingai padeda nuraminti odą, todėl yra puiki priemonė spuoguotai odai. Taigi, verta sužinoti daugiau apie hialurono rūgšties pagrindinius privalumus.

Odos hidratacija

Hialurono rūgštis yra nuostabi odą hidratuojanti priemonė. Šios rūgšties molekulė gali pritraukti  iki 1000 kartų daugiau vandens, nei pati sveria. Hialurono rūgštis odoje suriša vandenį su odos ląstelėmis. Hialurono rūgšties molekulės skvarbumas odoje priklauso nuo jos molekulinės masės. Paviršiuje lieka didelės molekulinės masės hialuronas, o gilyn į dermą skverbiasi mažos molekulinės masės hialurono rūgšties molekulės. Tokiu būdu atstatomas visų odos sluoksnių drėgnumas.

Veido odai skirti hialurono rūgšties serumai gali būti naudojami ir kartu su kitomis odos priežiūros priemonėmis. Tokiems serumams nereikia daugybės kitų papildomų ingredientų, kad jie taptų veiksmingi, svarbi tinkama veikliojo ingrediento koncentracija. Todėl hialurono rūgšties serumai yra puikus pavyzdys, kaip pakankamai ribotas odos priežiūrai skirtų ingredientų kiekis gali duoti tokius puikius rezultatus.

(378) Original price was: 21,90 €.Current price is: 16,42 €.

Humektantas

Humektantai yra labai dažnai naudojami odos priežiūros produktuose. Humektantai yra tarsi kempinė – jie pritraukia ir sulaiko drėgmę. Hialurono molekulė turi “uodegėlių”, kurios su vandens molekulėmis gali sudaryti vandenilines jungtis, taip vandens molekulės yra sulaikomos nuo garavimo arba bent jau sulėtinamas jų garavimo laikas.

Lipidų barjero pagerinimas

Pagrindinė odos paskirtis yra apsauginė, sukuriant barjerą tarp aplinkos ir vidaus organų, raumenų, kaulų ir visą organizmo apskritai. Oda kūną saugo ir nuo kenksmingų toksinų, kurių yra gausu kasdienėje mus supančioje aplinkoje, ir nuo uždegimus sukeliančių mikroorganizmų – grybelių, bakterijų, virusų.

Bėgant metams arba dėl aplinkos poveikio lipidų barjeras (riebalų rūgštys, kurios apsaugo odą nuo kenksmingų medžiagų neigiamo poveikio), esantis epidermyje, mažėja. Šį odos barjerą neigiamai veikia daugybė įvairių veiksnių – pradedant kenksmingais ultravioletiniais saulės spinduliais, aplinkos tarša ir baigiant žalingais įpročiais. Todėl šio barjero pažeidimo atveju ima formuotis odos įlinkimai, raukšlės, atsiranda pigmentinių dėmių, odos paviršiui sausėjant pastebimas šerpetojimas, pleiskanojimas. Pažeidus lipidinio barjero vientisumą, didėja ir organizmo pažeidžiamumas virusams ir bakterijoms, kitaip tariant, silpnėja imuninė funkcija. Atsiradusios žaizdelės gyja lėčiau, aplinkos veiksniai gali išprovokuoti uždegimines reakcijas.

Hialurono rūgštis, padėdama odos viduje išlaikyti drėgmę, prisideda prie natūralaus odos barjero atstatymo, nes yra reikalinga ląstelių regeneracijoje, kuomet negyvas ląsteles nuo epidermio padeda atskirti drėgnoje aplinkoje veiklūs enzimai. Su laiku tai gali padėti sulėtinti lipidų barjero nykimą ir padėti jį atstatyti bei apsaugoti.

Odos tonuso stiprinimas ir lygesnė oda

Žmogui senstant elastino kiekis jo odoje mažėja, todėl oda praranda savo tvirtumą ir tonusą. Labai lengvas būdas suprasti, ar jūsų odoje vis dar yra pakankamai elastino, yra tiesiog pirštų galiukais suėmus nedidelį odos lopinėlį jį patempti. Jei oda greitai atsistatys į pradinę padėtį, vadinasi elastino kiekis yra pakankamas. Vis dėlto, bėgant metams odos atsistatymo procesai lėtėja.

Nors hialurono rūgštis nepakeis jūsų odoje buvusio elastino, tačiau ji gali padėti sutvirtinti odą ir pagerinti jos tonusą. Kadangi hialurono rūgštis odą prisotina drėgme, ji pagerina visą odos struktūrą ir padeda sutvirtinti bei paryškinti veido kontūrus, todėl oda tokiu būdu atjaunėja, atrodo stangresnė ir sveikesnė.

Be to, hialurono rūgštis daro odą lygesnę, nes užpildo tarpus tarp ląstelių. Ir nors ji negali užpildyti dėl aknės susiformavusių odos randų, bėgant laikui reguliarus hialurono rūgšties naudojimas palaiko odos reljefo lygumą. 

Padidinamas atsparumas

Kai lipidų barjeras yra atstatytas ir apsaugotas hialurono rūgšties pagalba, oda gali geriau apsisaugoti nuo odos senėjimą sukeliančių aplinkos veiksnių ir taršos. Kai barjeras sėkmingai kovoja su laisvaisiais radikalais, oda ilgiau išlieka lygesnė, būna šviesesnė ir elastingesnė.

Daug žmonių, kurių oda yra riebi ar pažeista aknės, stengiasi pasirinkti odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra „stipresnių“ cheminių medžiagų, kurios galėtų pašalinti iš odos joje esantį riebalų perteklių. Tačiau aknės pažeista oda neturi stipraus lipidų barjero, todėl tokių priemonių naudojimas gali paskatinti uždegimus ir sudirginti odą. Tuo tarpu veido odai skirti hialurono rūgšties serumai pasižymi hidrataciniu poveikiu ir padeda apsaugoti lipidų barjerą, todėl labai dažnai yra rekomenduojami jautrios ir aknės pažeistos odos priežiūrai.

Skatina odos ląstelių atsinaujinimą

Nors hialurono rūgštis nepagreitina ląstelių atnaujinimo proceso, ji sukuria palankią aplinką jam vykti, suteikdama tinkamą drėkinimą ir sustiprindama apsaugines odos funkcijas. Kai odos apsauga tinkamai veikia, ląstelės nėra alinamos laisvųjų radikalų ar uždegiminių procesų, jos gali tinkamai vystytis ir atsinaujinti. Taip pat, hialuronas, užpildydamas tarpus tarp ląstelių, sudaro palankią judėjimo terpę ląstelių veiklą reguliuojantiems citokinams, kurie palaiko regeneracijos procesus. Tai natūraliu būdu padeda pagerinti odos ląstelių būklę ir oda atrodo gražesnė.

Mažiau raukšlių ir odos įlinkimų 

Hialurono rūgštis yra vienas iš tų ingredientų, kurį odos specialistai rekomenduoja tiek jaunai, tiek brandžiai odai. Hialurono rūgšties serumai padeda naikinti odos įlinkimus ir raukšleles, atstato optimalų odos drėgmės lygį ir elastingumą. Kai oda yra apsaugota ir tinkamai drėkinama, paspartėja ir odos ląstelių gamyba.

Be to, odoje, kurios drėgnumas yra pakankamas, yra mažiau matomos raukšlės. Naudojant odos priežiūrai hialurono rūgštį, ji ne tik veiksmingai sumažina raukšles, bet ir ant odos atsiradusius paraudimus ir yra veiksminga priemonė prieš dermatitą. Visą šią hialurono rūgšties naudą patvirtina ne vienas iki šiol atliktas tyrimas.

Odos pigmentinių dėmių mažinimas

Hialurono rūgšties serumų naudojimas gali padėti sumažinti pigmentines dėmes odoje ir apsaugoti nuo jų atsiradimo. Tačiau, norint pasiekti tokį rezultatą, kartu reikėtų naudoti ir vitamino C produktus bei tinkamą apsaugą nuo tolimesnės UV žalos, į pagalbą pasitelkiant bent 30 SPF turinčius kremus nuo saulės.

Subalansuoja riebalų gamybą

Kai riebi oda nėra tinkamai drėkinama (negauna pakankamai vandens), ji tokį drėgmės trūkumą bando kompensuoti gamindama dar daugiau riebalų. Todėl klaidinga manyti, kad riebi ir aknės pažeista oda nereikalauja papildomo drėkinimo. Išlaikant tinkamą drėgmės balansą odoje, hialurono rūgštis padeda apsisaugoti nuo pernelyg didelės riebalų gamybos, kuri priešingu atveju užkemša odos poras ir skatina aknės atsiradimą.

Žodis pabaigai

Hialurono rūgštis jau daugybę metų yra žinoma kaip mūsų odai labai naudinga priemonė – tiek sausai, tiek ir aknės pažeistai ar senėjimo žymių paveiktai odai. Ir nors hialurono rūgštis gali būti naudojama sprendžiant daugybę įvairių sveikatos sutrikimų, jos nauda mūsų veido odos priežiūrai yra neginčijama – tai patvirtina daugybės iki šiol atliktų tyrimų rezultatai. Todėl, jeigu susiduriate su įvairiomis veido odos problemomis ir norite pagerinti savo odos būklę ir kartu sumažinti natūralaus senėjimo žymes, hialurono rūgšties serumas gali tapti veiksminga sudedamąja jūsų kasdienės grožio priežiūros procedūrų dalimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *