Tu gali turėti ilgesnius plaukus!

Eiti prie rekomendacijų

Plaukų ilgį ribojantys veiksniai

Plaukų ilgį gali riboti 2 dalykai:
1. Natūralus plaukų augimo ciklas – jeigu jūsų plaukai nėra pažeisti, plaukų galiukai sveiki ir neskilinėja, tuomet galite pabandyti prailginti natūralų plaukų augimo ciklą.


2. Plaukų pažeidimai – jei jūsų plaukai yra pažeisti, plaukų galiukai trupa ar skilinėja ir juos nuolat reikia nukirpti, tuomet jums reikės visiškai kitokių priemonių.

Noriu iš karto pereiti prie rekomenduojamų produktų
St Barth body oil

120 ml – €45,00

Plaukų augimo ciklas

Plaukų augimo ciklą sudaro 4 fazės:

  1. Augimo fazė – anagen – trunka nuo 2 iki 6 metų, tuo metu plaukai auga. Nuo augimo fazės trukmės priklauso žmogaus plaukų ilgis. Štai, kodėl vieni turi liemenį siekiančius ilgus plaukus, o kiti – vos pasiekia pečių ilgį.

  2. Perėjimo į iškritimą fazė – catagen. Ji tęsiasi apie 2-3 savaites, ir jos metu plaukas nustoja augti, degeneruoja, plauko folikulas susitraukia.

  3. Poilsio fazė – telogen. Jos metu plaukas jau yra visiškai neaktyvus, atsiskyręs nuo folikulo po truputi išstumiamas lauk. Iki naujo plauko prasikalimo paprastai ši fazė trunka apie 3-6 mėnesius.

  4. Iškritimo fazė – egzogenas (kartais neišskiriama atskirai, o įvardinama kaip telogeno fazės dalis). Kuomet plaukas išstumiamas iš folikulo ir pakeičiamas naujai išaugusiu plauku.

Mūsų sudarytas plaukų priežiūros rinkinys skirtas kiek *įmanoma prailginti augimo fazę.

*plaukų augimo fazę gali veikti ir genetiniai veiksniai, mityba ir gyvenimo būdas, todėl jei šiuo metu jūsų plaukų augimo fazė trunka 2 metus, nebūtinai yra įmanoma pasiekti 6 metų augimo fazės trukmę pakeitus tik plaukų priežiūros rutiną. Taip pat siekiant pozityvių pokyčių, būtina tokios rutinos laikytis kuo ilgesnį laiko tarpą, tačiau ne trumpiau nei 1 metus.

 

Pažeisti plaukai

Plaukus pažeidimo priežastys gali būti įvairios – plaukų dažymas, formavimas plaukus kaitinant, aštrūs plovikliai plaukų priežiūros priemonėse, neišplaunami produktų likučiai (buil-up efektas), ilgas buvimas saulėje ir t.t.

Mūsų sudarytas rinkinys pažeistiems plaukams yra skirtas apsaugoti plaukus ir atstatyti.

Siekiant geriausio rezultato būtina vengti veiksnių keliančių žalą plaukų sveikatai.

 

Experience wellness
from every angle

Learn more about us
(94) 18,90

“Within you there is a stillness and a sanctuary to which you can retreat at any time and be yourself”

– Hermann Hesse