Galbūt teko susidurti su priešingu efektu nei tikėjotės – naudojote, daug gerų, natūralių priemonių plaukams, tačiau plaukų būklė negerėja, o gal net priešingai, atrodo, kad prastėja? Tuomet turime jums gerų žinių – tai nebūtinai reiškia, kad viskas prarasta, o žemiau aprašyti metodai, gali reikšmingai pagerinti jūsų plaukų būklę, net jei situacija ir atrodo beviltiška.
„Build up“ efektas – kas tai ir kaip tai atpažinti?
„Build up” efektas žinomas ir minimas jau kurį laiką ne tik tarp plaukų priežiūros entuziastų, bet net ir tarp kosmetikos ingredientų gamintojų. Tai akumuliacinis efektas, kuris susidaro ant plaukų prisikaupiant įvairiausių priemonių likučių, kurių tinkamai neišplaunant, plaukas nebegauna pakankamai drėgmės ir išsausėja. Paprastai „build up“ efekto susidarymui įtakos turi naudojamos plaukų priežiūros priemonės ir ypač netinkamas galvos plovimas.
Kaip pastebėti, kad plaukai galbūt kenčia nuo akumuliacinio efekto? Pateikiame, pagrindinius požymius, kaip tai atpažinti:
- Plaukai atrodo negyvybingi, „pavargę” ir sausi;
- Plaukai atrodo riebaluoti, nešvarūs, net ir neseniai išplovus galvą;
- Net ir palepinus plaukus maitinančiomis, kondicionuojančiomis priemonėmis, plaukai neatsigauna ir nėra tokie gyvybingi, kokie buvo anksčiau;
- Atsirado pleiskanų, niežti galvos odą;
- Plaukai lengvai lūžta, trupa;
- Plaukai ir plaukų galiukai linkę veltis labiau nei anksčiau – tai ypač lengva pastebėti, pasižiūrint į plaukų galiukus po nakties.
Jeigu tarp išvardintų požymių, bent 2 požymiai atitinka jūsų dabartinę plaukų būklę, jau galima įtarti susidariusį „build up“ efektą. Tačiau pabrėžiame, kad aukščiau išvardintus požymius gali lemti ne tik išorinė, netinkama plaukų priežiūra, bet ir vidinės, su sveikata susijusios problemos. Tačiau dėl pastarojo rizikos faktoriaus, rekomenduojame įvertinti patiems arba dar geriau, kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus.
Kaip „build up“ efektas gali daryti poveikį aliejų naudojimui plaukams?
Apsivėlęs plaukas ne tik negali į vidų priimti aliejų naudos, tačiau tik dar labiau apsivelia pačiu aliejumi! Ir net jei kalbama apie natūralius, tikrai kokybiškus, ekologiškus aliejus, kurių efektyvumu jau yra įsitikinęs visas pasaulis ir mokslininkai, atlikę begalę tyrimų, vis tiek procesai yra tie patys. Jei yra tikimybė, kad aliejai sukelia, ar net blogina „build up“ efektą, tai ar reikia vengti jų išvis? Tikrai ne! Aliejų naudą plaukams patvirtina daugybė mokslinių ir klinikinių tyrimų. Šimtai Jūsų atsiliepimų, kaip mūsų produktai, paremti kokybiškų aliejų kombinacija, padėjo išspręsti įvairias plaukų problemas, daugelis pagerėjimą pajuto jau po pirmų kartų ir tik vienetai, kuriems taip ir nepavyko susidraugauti su aliejais. Beveik visais atvejais, kai priemonės netiko, aprašyti požymiai labai atitinka „build up“ požymius. Žinoma, visuomet egzistuoja nedidelė tikimybė, kad jūsų plaukams tiesiog geriau be aliejų, tačiau ta tikimybė tikrai labai maža ir jeigu norite ženkliai pagerinti savo plaukų būklę, rekomenduojame išbandyti tai, apie ką rašysime toliau.
Susidarius „build up“ efektui, net ir geriausi aliejai gali nedaryti plaukams teigiamo poveikio, o retesniais atvejais, panaudojus aliejus plaukų priežiūrai, plaukų būklė gali pradėti atrodyti net ir prastesnė nei buvo iki tol. Tokį poveikį gali daryti ir netinkamas aliejų naudojimas arba naudojimas su netinkamomis priemonėmis, pvz., šampūnai su silikonais. Žinoma, kaip ir minėjome anksčiau – tai nebus sprendimas, kuris išspręs visų jūsų plaukų problemas, tačiau didelė tikimybė, kad tai padės.
Ką daryti jeigu įtariate, kad jūsų plaukai kenčia nuo „build up“ efekto?
Visų pirma, plaukus reikia labai gerai išplauti. Tačiau, jei vėl plausite su šampūnu, kuriame yra tokių ingredientų, kaip polyquaternium-7, polyquaternium-10, polyquaternium-11, polyquaternium-47, guar hydroxypropyltrimonium chloride ir/arba silikonų: dimethicone, phenyl trimethicone ir kitų kondicionuojančių medžiagų, tikėtina, kad vietoj kokybiškos išplovimo, iškart vėl apvelsite plaukus ir didelio pokyčio nepajusite. Todėl rekomenduojame rinktis šampūną, be kondicionuojančių medžiagų. Čia, deja, taip pat gan nemažas iššūkis. Paskyrus kelias valandas tokio šampūno paieškoms parduotuvių lentynose, deja, norimo produkto išsirinkti nepavyko!
Mano asmeninė patirtis
Neradus įsigyti tinkamo valančio šampūno, kilo mintis, kad kuriamą šampūną reikia patobulinti ir pateikti natūralią alternatyvą – valantį šampūną. Taigi padariau tokio šampūno bandomąjį variantą ir jį išbandžiau. Žinoma, iš plaukų išplauti produktų „build up”, tikrai reikia drąsos, bet jau buvau nusprendusi, kad jei nepadės valymas, vis tiek teks kirpti plaukus, tad neturėjau ko prarasti. Pirmą kartą ploviau plaukus ir galvos odą 5 kartus. Plaukai jau visiškai „čežėjo”, atrodė kaip pakulos. Paprastai tai tikrai labai gąsdina, ypač tuo atveju, kai plaukai ir taip atrodo sausi, pažeidžiami. Tačiau, siekiant visiško įsitikinimo ir negailint šampūno, labai gerai išploviau plaukus (pabrėžiu, kad ne tryniau/vėliau ar kitaip žalojau plaukus, o tiesiog juos gan švelniai, bet kruopščiai ploviau). Po tokio drastiško plovimo plaukus būtina gerai pamaitinti. Tuomet ant dar šlapių plaukų uždėjau aliejinę drėkinančią kaukę, palaikiau ją po plastikine kepurėle ir kepure (šiltai) vieną valandą. Po valandos dar kartą labai gerai išploviau galvą ir kelioms minutėms uždėjau tradicinę plaukų kaukę (tinka ir kondicionierius) plaukų žvynelių uždarymui. Nemaišykime aliejinių kaukių su “tradicinėmis”, naudojamomis PO šampūno! Aliejinės kaukės maitina plauką iš vidaus, padeda jį atstatyti. Bet jas būtina išplauti šampūnu. Šampūnas visada atidaro plauko žvynelius, kad pritrauktų ir pašalintų nešvarumus. Tad tam, kad plaukai būtų sveiki, juose išliktų drėgmė, atrodytų glotnūs, nesiveltų, būtina uždaryti žvynelius. Tam rekomenduojama naudoti plaukų kaukę arba kondicionierių su kationinėmis medžiagomis. Išdžiuvus plaukams, rezultatu negalėjau patikėti pati! Plaukai pagaliau vėl atrodė tokie, kokių norėjau. Vietoj sausų galiukų, kuriuos pakėlus, jie likdavo ore, plaukai buvo gražiai krentantys, atrodė gyvi ir žvilgantys. Tada supratau, kiek daug dalykų reikia žinoti plaukų priežiūroje ir neužtenka vien tik naudoti vieną ar kitą priemonę. Dėl to dabar labai džiaugiuosi, kad ir mažais žingsneliais judame link vis daugiau ir daugiau teisingų atsakymų, kaip turėti gražius plaukus.
Internete galima rasti tikrai nemažai būdų, kaip valyti plaukus nuo akumuliacinio efekto tiek soda, tiek actu, todėl manome, kad galima susirasti ir kitų būdų, ne tik valantį šampūną, tačiau už šiuos metodus negalime laiduoti ir prieš juos bandant rekomenduotume labai gerai pasidomėti bandžiusiųjų atsiliepimais ir kaip tai taisyklingai atlikti.
Kaip išvengti „build up“ efekto?
Žinoma, idealu būtų, jei galėtume žinoti, kurie ingredientai, arba, dar geriau, priemonės sukelia „build up“ plaukams. Gaila, bet į vieną sąrašą sukelti visų ingredientų, kurie gali sukelti „build up” efektą turbūt neįmanoma, nes jų tiek daug ir dar blogiau – net ir du vienodi ingrediento pavadinimai, gali iš tiesų slėpti minimaliai, bet reikšmingai skirtingas savybes. Dėl to, deja, dažniausiai tenka eksperimentuoti. Visgi, pagrindiniai šios priežasties kaltininkai, nuo kurių ir prasidėjo diskusijos apie “build up” efektą, yra silikonai: dimethicone, phenyl trimethicone, amodimethicone ir kiti.
Kitas labai svarbus faktorius – galvos plovimas. Neabejotinai yra daug teorijų, skirtingų būdų, nuomonių, kaip geriausia plauti galvą. Vieni įsitikinę, kad reikia plauti tik šaknis – galams užtenka nubėgančių putų, kad jie nebūtų per daug pažeisti. Kiti atvirkščiai teigia, kad plaukus reikia kuo geriau išplauti. Mes, po ilgų ieškojimų, bandymų ir konsultacijų, vis tik, priėjome prie išvados, kad geriausia plaukus plauti 2 kartus. Pirmą kartą gerai ištrinkti šaknis ir plaukus per visą ilgį, nepamirštant ir galiukų, kuriuos labai mėgstame apvelti aliejais ir jų nuplauti neužtenka tik putų. Antrą kartą – nedideliu kiekiu šampūno užtenka išplauti galvos odą – dėl plaukų purumo ir žinoma švaros.
Sprendimas?
Siekdami padėti žmonėms sukūrėme sprendimą, kuris gali padėti išvengti „build up“ poveikio plaukams – tai MANO valantis šampūnas. Ir jeigu pasiryšite paeksperimentuoti su savo plaukais siekiant geresnių rezultatų, labai rekomenduojame nepamiršti plaukų kondicionieriaus, tam puikiai tiks tiek atstatantis kondicionierius, tiek drėkinantis, tiek kitų gamintojų natūralūs plaukų kondicionieriai.
Dėmesio: šis straipsnis pateikiamas kaip rekomendacinio pobūdžio asmeninė patirtis, todėl neatsakome už jokias pasekmes, jeigu imsitės veiksmų aprašytų šiame straipsnyje. Taip pat neteigiame, kad parašyta informacija apie plaukų priežiūrą vienodai tiks visiems.
Pingback: Galvos odos pilingas (šveitimas): kas tai, kaip ir kada atlikti? - MANOritualai.lt