Avokadų aliejus – jūsų plaukų ir odos priežiūros procedūrų dalis

Avokadai pasižymi skoniu ir sotumu, todėl plačiai naudojami gaminant salotas, padažus arba kaip sveikas ir gardus priedas prie sumuštinių. Tačiau avokado vaisiaus panaudojimas tuo neapsiriboja. Iš avokadų yra gaminamas avokadų aliejus, turintis daug savybių, naudingų mūsų sveikatai, plaukams ir odai. Natūraliame avokadų aliejuje, kuris išgaunamas iš avokado vaisių pirmojo spaudimo metu, yra gausu įvairių vitaminų ir mineralų. Todėl tikrai verta žinoti, kodėl avokadų aliejus nusipelno dėmesio kaip kasdienės plaukų ir odos priežiūros priemonė.

Kas yra avokadų aliejus? 

Avokadų aliejus gali būti natūralus ir rafinuotas. Geriausia rinktis natūralų avokadų aliejų, nes jis gaminamas iš avokadų vaisių šaltojo spaudimo būdu. Tai reiškia, kad aliejaus išgavimo metu nenaudojamas karštis, kuris gali sunaikinti naudingąsias medžiagas. 

Gryno, šalto spaudimo avokadų aliejaus sudėtyje yra daug naudingų medžiagų, tokių kaip vitaminas E, kalis, sočiosios rūgštys, lecitinas ir chlorofilai. Kadangi šis aliejus yra stabilus produktas – jį galima laikyti labai ilgai.

Avokadų aliejų labai paprasta įtraukti į savo kasdieninės mitybos racioną. Jis pasižymi aukšta degimo temperatūra, todėl jį galima saugiai naudoti kepant ar gaminant kitus patiekalus aukštoje temperatūroje. 

Šis aliejus gali padėti sureguliuoti virškinimą. Jis stiprina sotumo jausmą, todėl gali padėti išvengti persivalgymo. Kadangi avokadų aliejuje yra chlorofilų (kurie yra natūralus magnio šaltinis), jis padeda organizmui pašalinti iš organų sunkiuosius metalus (pvz., gyvsidabrį ir šviną). 

Be to, avokadų aliejuje yra daug sočiųjų rūgščių, todėl jis labai tinka palaikyti plaukų ir odos drėkinimo procesus. Avokadų aliejus jau nuo senų laikų yra naudojamas grožio priežiūros procedūroms, tad verta plačiau pakalbėti apie kelias šio aliejaus savybes, naudingas plaukams ir odai.

Avokadų aliejus plaukų priežiūrai

Avokadų aliejaus sudėtyje yra svarbių sočiųjų rūgščių, antioksidantų, mineralų, biotino ir vitaminų A, B5 ir E, todėl jis turi priešuždegiminių savybių ir yra labai puiki priemonė mūsų plaukų priežiūrai.

Universalus pritaikymas

Nors jo tekstūra tiršta, vis tik sandara avokadų aliejus yra lengvesnis už daugelį kitų aliejų. Tai reiškia, kad avokadų aliejų galima naudoti galvos odos ir plaukų priežiūrai, nesibaiminant riebalų sankaupų formavimosi, plaukų apsunkinimo ar porų užsikimšimo. Avokadų aliejus tinka žmonėms, kurių plaukų poringumas ir tankumas yra vidutinis arba žemas. Tačiau jis tinka ir tiems, kurių plaukų poringumas ir tankumas yra didelis. Tai daro šį aliejų labai universalų ir naudingą visiems plaukų tipams.

Drėkina ir stiprina

Dėl didelio kiekio oleino rūgšties ir mononesočiųjų rūgščių avokadų aliejus yra vienas iš nedaugelio aliejų, kurie gali veiksmingai įsiskverbti į plaukų šaknis ir drėkinti plaukus. Jis nesikaupia odos ar plaukų paviršiuje ir neriebina plaukų. Atliktų tyrimų metu nustatyta, kad šios avokadų aliejuje esančios rūgštys stiprina plaukų šaknis ir pašalina raginį epidermio sluoksnį, apsaugodamas plaukus nuo lūžinėjimo. Jeigu naudosite avokadų aliejų plaukų priežiūrai, jūsų plaukai bus geriau drėkinami ir atsparesni pažeidimams.

Kovoja su psoriaze ir pleiskanomis

Dažna galvos odos pleiskanojimo priežastis – odos išsausėjimas arba psoriazė. Kadangi yra nekomedogeninis ir savo naudingųjų savybių dėka avokadų aliejus lengvai įsiskverbia į odą ir ją drėkina, jis gali padėti spręsti šias abi problemas.

Gerina galvos odos būklę

Dėka mononesočiųjų rūgščių, kurių gausu avokadų aliejuje, jis rekomenduojamas žmonėms, turintiems sausą arba jautrią odą. Avokadų aliejus turi giluminį drėkinimo efektą, nes efektyviai prasiskverbia į epidermį.

Skatina plaukų augimą

Kadangi avokadų aliejuje yra vitamino D, kuris yra būtinas naujų plaukų folikulų formavimuisi, šis aliejus yra puiki natūrali priemonė, skatinanti plaukų augimą.

Saugo nuo ultravioletinių spindulių

Avokadų aliejus, kaip ir avokadų vaisiai, yra turtingas vitaminu E, kuris padeda atkurti ir gydyti kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių pažeistus plaukus. Be to, vitaminas E suteikia bendrą apsaugą plaukams nuo įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, nes veikia kaip antioksidantas ir neutralizuoja laisvuosius radikalus.

Produktai plaukų priežiūrai praturtinti ekologišku, šalto spaudimo, nerafinuotu avokadų aliejumi

(197) 14,90 17,80 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
(146) 10,43 13,00 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
(56) 14,90 17,80 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
(81) 14,90 17,90 
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Avokadų aliejus odos priežiūrai

Avokadų aliejuje esantys antioksidantai ir šio aliejaus priešuždegiminės savybės padeda išlaikyti lygią ir švelnią odą, atkurti jos stangrumą ir elastingumą. Šiame aliejuje yra daug omega 3 sočiųjų rūgščių ir vitaminų A, D bei E, todėl jis yra nepakeičiama ir veiksminga odos priežiūros priemonė.

Drėkina ir maitina

Kadangi avokadų aliejuje yra vitamino E, kalio, lecitino bei kitų naudingųjų medžiagų, jis labai gerai drėkina ir maitina odą. Epidermis lengvai įsisavina visas šias naudingąsias medžiagas, todėl oda lengviau atsinaujina ir greičiau formuojasi naujas sveikos odos sluoksnis.

Apsaugo nuo aknės ir ją gydo

Trumpam laikui avokadų aliejų palikus ant odos, o vėliau nuplovus su šiltu vandeniu, avokadų aliejus gali padėti palaikyti tinkamą odos drėgnumą, nepalikdamas riebalų pertekliaus. Tai gali sumažinti aknės problemas. Be to, avokadų aliejus pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, todėl gali sumažinti aknės sukeltus odos paraudimus ir uždegimus.

Mažina psoriazės ir egzemos sukeltus uždegimus

Avokadų aliejuje esantys antioksidantai ir vitaminai gali atstatyti dėl psoriazės ir egzemos išsausėjusią ir sudirgintą odą, sumažinti jos sluoksniavimąsi. Vis dėlto, jeigu turite tokių odos problemų, visų pirma reikėtų avokadų aliejų išbandyti ant nedidelio odos plotelio ir įsitikinti, ar aliejus nedirgins odos ir nesustiprins neigiamų simptomų.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad, tepant psoriazės pažeistą odą avokadų aliejaus ir kremo, kurio sudėtyje yra vitamino B12, mišiniu, galima ilgesniam laikui palengvinti psoriazės simptomus, nei tradiciškai gydant vitaminu D3.

Mažina odos senėjimo požymius

Bėgantys metai pirmiausia atsispindi odoje. Kai kurie tyrimai rodo, kad sveikųjų riebalų vartojimas gali padėti išsaugoti odos elastingumą. Tačiau mokslininkai vis dar bando išsiaiškinti, ar avokadų aliejus taip pat gali turėti tokį efektą. Atsižvelgiant į jau minėtas avokadų aliejaus savybes, naudingas mūsų odai, būtų galima daryti prielaidą, kad, atstatydamas pažeistas odos ląsteles ir skatindamas odos atsinaujinimą, jis gali būti veiksminga natūrali priemonė, mažinanti odos senėjimo požymius.

Skatina žaizdų gijimą

Avokadų aliejus gali padėti greičiau užgydyti žaizdas. Atlikti tyrimai parodė, kad avokadų aliejuje esančios būtinos sočiosios rūgštys ir oleininė rūgštis gali paskatinti kolageno gamybą – naujų jungiamųjų audinių formavimąsi, tokiu būdu pagreitindamas žaizdų gijimo procesą. Be to, gijimo proceso metu būtinos sočiosios rūgštys padeda mažinti uždegimus.

Gydo saulės nudegintą odą

Avokadų aliejuje esantys antioksidantai gali padėti sumažinti saulės nudegintos odos simptomus. Remiantis moksline ataskaita, vitaminas E, D, beta-karotinas, baltymai, lecitinas ir būtinos sočiosios rūgštys, esančios avokadų aliejuje, gali paskatinti odos žaizdų gijimą ir nuraminti odą.

Kiti atlikti tyrimai parodė, kad avokadų vartojimas gali padėti saugoti mūsų odą nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių poveikio.

Pabaigai

Natūralų avokadų aliejų, dėl jo stabilumo ir universalaus naudojimo, nėra sudėtinga įtraukti į kasdienę plaukų ir odos priežiūrą. Verta savo mitybą papildyti ne tik sveikųjų riebalų šaltiniu, avokadų vaisiais, bet ir išbandyti avokadų aliejų grožio procedūroms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *