Stengiamės sugriauti klaidinančius mitus ir pateikiame faktus, ką gali padaryti ši priemonė Jūsų rutinoje.
MANO laboratorijoje jau 5-erius metus gaminame vienus mėgstamiausių Lietuvoje natūralių kondicionierių. Per tą laiką gerai pažinome, kokie klausimai Jums dažniausiai kyla apie šias priemones, ir sukaupėme daug informacijos, kuri padeda į šiuos klausimus atsakyti. Dalinamės šiomis žiniomis – nuo šiol visai kitaip žiūrėsite į plaukų kondicionierius!
Ar žinote, kad…?
Kondicionuojančios medžiagos, tokios kaip natūralūs aliejai, buvo naudojamos per amžius.
Tačiau, tobulėjant šampūnų gamybos technologijai, sukuriami vis efektyvesni šampūnai, kurie atveria plauko žvynelius, kad giliau išvalytų, o su nešvarumais pasišalina ir natūralus odos išskiriamas kondicionierius – sebumas.
Atsiradus poreikiui po galvos plovimo atkurti balansą, buvo sukurtas modernus plaukų kondicionierius, kurio pagrindinė paskirtis – susitvarkyti su plauko elektrostatiniu krūviu.
Kaip veikia plaukų kondicionierius?
Sveikas plaukas demonstruoja tolygų, šiek tiek pozityvų krūvį per visą paviršių.
Po plovimo šampūnu plaukas tampa įkrautas neigiamai, o neigiamas krūvis dar stipresnis tose plauko vietose, kurios yra labiausiai pažeistos.
Juk pamenate – vienodi krūviai stumia vienas kitą, skirtingi – traukia. Kai plaukai netolygiai neigiamai įkrauti, įsivaizduokite, kaip tarpusavyje pradeda sąveikauti – ir stumtis, ir kibti – plauko žvyneliai bei patys plaukai tarpusavyje. Nenuostabu, kad tokie plaukai būna šiurkštūs ir pučiasi.
Kondicionieriuje esančios medžiagos turi teigiamą krūvį, todėl jos yra pritraukiamos į plauką. Taip neutralizuojami ir sumažinami krūvio skirtumai plauko paviršiuje. Kartu atstatomas ir paviršiaus lipidų sluoksnis.
Kondicionuoti plaukai nebesišiaušia, tampa glotnesni, tad ilgainiui tvirtėja jų struktūra. Pati priemonė plauko giliai neatkurs, bet suteiks palaikymą ir prevenciją nuo pažeidimų.
Ko ieškoti plaukų kondicionieriaus sudėtyje?
Kondicionieriaus sudėtyje darbą paprastai atlieka šie komponentai:
- Katijoninės kondicionuojančios medžiagos – krūviui neutralizuoti
- Riebieji alkoholiai ir emolientai – minkštikliai, atstato plauko lipidus
- Humektantai – drėgmės išlaikymą reguliuojančios medžiagos
- Vanduo, konservantai, emulsikliai – kitos medžiagos, reikalingos formulei
Jūsų kondicionieriaus veiksmingumas priklausys nuo kiekvienos iš sudėtinių dalių kokybės. Pvz., emoliento funkciją gali atlikti arba silikonai, kurie turi savybę kauptis ant plaukų, arba, alternatyva – organiniai aliejai, minkštinantys, bet kartu ir neapsunkinantys, pamaitinantys plauką.
MANO kondicionieriuose nėra silikonų, sulfatų, parabenų, sintetinių dažiklių ar kvapiklių, visi ingredientai augalinės kilmės, plauką veikia itin švelniai, neapkrauna, todėl sakome, kad MANO – puikus pasirinkimas ilgalaikiams rezultatams.
Teiginiai apie plaukų kondicionierius: tiesa ar nepagrįsta reklama?
Plaukų kondicionierius turi specifinę paskirtį – suvienodinti plauko paviršiuje susidariusį krūvį po plovimo, todėl jo formulėje pirmoje vietoje dėmesys yra visuomet skiriamas medžiagoms, kurios atlieka šį darbą, ir užtikrinimui, kad efektas būtų juntamas.
Kondicionieriai per trumpą laiką atpalaiduoja plaukus, iškart juntamas jų suminkštėjimas, o pasiekus šį rezultatą priemonė nuskalaujama nuo plauko paviršiaus. Taigi, priemonė su plaukais turi trumpą kontaktą ir yra nuskalaujama, tad kondicionieriaus funkcijos ir cheminės galimybės yra šios:
TAIP– pagerinti plaukų iššukavimą
TAIP– atkartoti natūralaus išorinio lipidinio sluoksnio poveikį
TAIP– atkurti plaukų atsparumą vandeniui
TAIP– išlyginti kutikulę (sumažinti plaukų žvynelių pasišiaušimą)
TAIP– padėti išvengti vėlimosi, pasišiaušimo
TAIP– suteikti blizgumo, lygumo paviršiui
TAIP– apsaugoti spalvą, tobulinti atspalvį
Dėl trumpalaikio poveikio plaukuose ir apskritai dėl katijoninių medžiagų formulavimo niuansų, neteisinga sakyti ir naivu tikėtis, kad kondicionierius gali:
NE– atkurti plauko jungtis (Pažeistas jungtis atkurti sunku, tą padaryti gali tik nedidelė grupelė šiuo metu žinomų ingredientų ir tam reikalingos ilgalaikės procedūros.)
NE– atstatyti iš vidaus (Plaukas yra negyvas, o jo vidus yra tuščia ertmė, į kurią cheminės medžiagos iš išorės neprasiskverbia – tad ką ten iš vidaus atstatinėti?)
NE– detoksikuoti (Detoksikaciją, t.y., toksinų šalinimą, organizme vykdo kepenys, o plaukai su tuo neturi nieko bendro.)
NE– stabdyti slinkimą (Nėra jokio kosmetinio ingrediento, kuris pabūdamas plaukuose vos kelias minutes galėtų sumažinti slinkimą.)
NE– skatinti augimą (Kaip ir su slinkimu – nėra per tokį trumpą kontaktą su plauku augimą skatinančių medžiagų.)
Pagrindinės plaukų kondicionieriaus naudojimo klaidos
Kondicionierių rekomenduojame rinktis pagal paties plauko, o ne galvos odos būklę. Stipriai pažeistiems, skilinėjantiems, lūžinėjantiems ar dažytiems plaukams reikalingas stipriau maitinantis kondicionierius.
Jeigu plaukai prigludę, plonesni arba normalūs – ieškokite neapsunkinančios priemonės, kuri tik atstato plauko krūvį.
Viena dažniausių kondicionieriaus naudojimo klaidų yra neteisingas jo paskirstymas. Įsiminkite – kondicionieriaus nereikia dėti ant šaknų.
Taip pat klaidingas įsitikinimas, kad kondicionierius, ilgiau liekantis plaukuose veiks lyg kaukė. Iš tiesų, bet kokie kondicionieriaus likučiai plaukuose juos tik apsunkins, nes teigiamas priemonės krūvis pradės pritraukti nešvarumus iš aplinkos, todėl gerai išplauti kondicionierių yra labai svarbu. Nenuplaunami kondicionieriai – jau kita priemonės rūšis, kurios naudojime rasite informaciją, kad priemonės nuskalauti nereikia.
Kaip naudoti plaukų kondicionierių?
- Nuspauskite drėgmę iš plaukų (taip priemonė mažiau atsiskies ir taupiau naudosis).
- Skirstykite reikalingą kiekį (priklauso nuo plaukų ilgio, apimties ir priemonės skalsumo) tik maždaug nuo ausų iki galiukų, ypač dėmesio skiriant galiukams.
- Palaikius porą minučių nuskalaukite drungnu vandeniu, nepaliekant jokių likučių.
Taip naudojant kondicionierius suteiks maksimalią naudą plaukams, neapsunkins ir nesuriebalins šaknų, todėl prisijaukinsite jį net jeigu ir turite riebaluotis linkusius plaukus.
Reguliariai naudojama, ši priemonė Jūsų rutinoje padės ilgainiui išvengti plaukų pažeidimų ir leis turėti glotnesnius, sveikesnius, labiau žvilgančius plaukus!
Ieškote kokybiško kondicionieriaus, po kurio plaukai atrodytų tarsi po geros procedūros kirpykloje?
„MANO“ plaukų kondicionieriai yra vieni geriausiai vertinamų produktų asortimente, dėl kurių žmonės dažniausiai grįžta apsipirkti dar kartą.