natūralus plaukų kondicionierius

Kaip naudoti plaukų kondicionierių ir ką jis duoda plaukams?

Stengiamės sugriauti klaidinančius mitus ir pateikiame faktus, ką gali padaryti ši priemonė Jūsų rutinoje. 

MANO laboratorijoje jau 5-erius metus gaminame vienus mėgstamiausių Lietuvoje natūralių kondicionierių. Per tą laiką gerai pažinome, kokie klausimai Jums dažniausiai kyla apie šias priemones, ir sukaupėme daug informacijos, kuri padeda į šiuos klausimus atsakyti. Dalinamės šiomis žiniomis – nuo šiol visai kitaip žiūrėsite į plaukų kondicionierius!

Skaityti plačiau

Arbatmedžio eterinis aliejus: kaip naudoti ir ką reikia žinoti?

Iš Australijos kilęs ryškiomis terapinėmis savybėmis pasižymintis pražangialapių mirtenių, populiariau žinomas kaip arbatmedžio eterinis aliejus yra taip plačiai naudojamas alternatyvioje medicinoje, kosmetikoje ir namų apyvokoje, kad jį galima laikyti vienu populiariausių šiuolaikinių eterinių aliejų.

Skaityti plačiau

Galvos odos pilingas, skalpo šveitiklis su cukrumi

Galvos odos pilingas: kas tai, kaip ir kada atlikti?

Ar galvos odos pilingas arba kitaip eksfolijavimas, šveitimas yra privaloma plaukų priežiūros rutinos dalis?

Vis dažniau kosmetikos mylėtojų ir apžvalgininkų minimas galvos odos pilingas gali priversti susimąstyti: ar tai mados reikalas, ar iš tiesų reikalinga procedūra? Bandydami suprasti, ar – ir jei taip, tai kada – tokia procedūra gali būti naudinga, žvilgtelėkime į galvos odoje vykstančius procesus.

Skaityti plačiau

Kaip išsirinkti geros sudėties kosmetiką?

Ne paslaptis, kad kosmetikos produktų etiketės gali dalyti skambiausius pažadus, tačiau tikrieji rezultatai priklauso tik nuo juose esančių ingredientų.  

Savaime suprantama, kad norint greitų rezultatų žmogus renkasi priemones pagal tai, kokį efektą jos žada. Tačiau pamirštama, jog natūralūs procesai visuomet vyksta savu tempu, o dažnai greitasis efektas – ne tik trumpalaikis, bet ir ilgainiui nepalankus natūraliam odos ar plaukų atsinaujinimui.

Skaityti plačiau

Patariame: ką daryti, kai slenka plaukai?

Išankstinis plauko perėjimas į iškritimo (telogeno) fazę yra vadinamas telogeniniu slinkimu. Viena dažniausių tokio slinkimo priežasčių yra stresas. 

Patyrus emocinį ar fizinį stresą, plaukams tai atsiliepia maždaug po 3 mėn. Nuo to gali praeiti dar keletas mėnesių, kol pradėsite pastebėti plaukų išretėjimą ir identifikuosite šią problemą. 

Atkreipiame dėmesį, kad šiame straipsnyje kalbame būtent apie plaukų slinkimą, patirtą dėl streso. Dėl rimtesnių sveikatos problemų visada rekomenduojame kreiptis į gydytojus gyvai apžiūrai ir išsamiems tyrimams.

Skaityti plačiau

Avokadų aliejus – jūsų plaukų ir odos priežiūros procedūrų dalis

Avokadai pasižymi skoniu ir sotumu, todėl plačiai naudojami gaminant salotas, padažus arba kaip sveikas ir gardus priedas prie sumuštinių. Tačiau avokado vaisiaus panaudojimas tuo neapsiriboja. Iš avokadų yra gaminamas avokadų aliejus, turintis daug savybių, naudingų mūsų sveikatai, plaukams ir odai. Natūraliame avokadų aliejuje, kuris išgaunamas iš avokado vaisių pirmojo spaudimo metu, yra gausu įvairių vitaminų ir mineralų. Todėl tikrai verta žinoti, kodėl avokadų aliejus nusipelno dėmesio kaip kasdienės plaukų ir odos priežiūros priemonė.
Skaityti plačiau

Kokosų aliejus – veiksminga grožio priežiūros priemonė

Supermaistu laikomas kokosų aliejus yra aliejus, išgaunamas iš subrendusių kokosų branduolių. Tropinių regionų gyventojai jau daugybę metų šį kokosų aliejų naudoja ne tik mityboje, bet ir plaukų bei odos priežiūrai. Dėl šio aliejaus naudos žmogui, kūno drėkikliai, prausikliai, šampūnai, kondicionieriai ir kitos kosmetikos priemonės, praturtintos kokosų aliejumi ar iš jo išgautais ingredientais, jau seniai nėra naujiena. Šiame straipsnyje padedame Jums išsamiau susipažinti su šiuo ingredientu ir sužinoti, kuo jis gali būti naudingas grožio priežiūros srityje.

Skaityti plačiau

Juodgrūdžių aliejus – egzotiškas ir magiškas juodasis eliksyras

Juodgrūdžių aliejus (Nigella Sativa) gali turėti teigiamą poveikį mūsų sveikatai ir grožiui – pradedant svorio mažinimu, onkologinių ligų ir diabeto gydymu ir baigiant plaukų bei odos būklės gerinimu  – taip tvirtina ne tik žmonijos patirtis, bet ir daug atliktų tyrimų. Tūkstančius metų žmonės naudojo juodgrūdžių aliejų kaip priemonę nuo uždegimų, alerginių susirgimų, imuniteto stiprinimui ir norėdami atsikratyti viršsvorio.

Juodgrūdžių aliejų, kuris dar vadinamas juodojo kmyno aliejumi, žmonija žino jau tūkstančius metų. Šis gamtos produktas minimas ir Senajame Testamente kaip vaistas nuo visų ligų. Kleopatros ir Nefertitės grožio paslaptys taip pat siejamos su juodojo kmyno sėklų aliejumi. Juodgrūdžių aliejaus buvo rasta ir faraono Tutanchamono kapavietėje. Tai rodo, kad senovės egiptiečiai taip pat žinojo šį augalą ir naudojo jo sėklas.

Mūsų laikais juodgrūdžių aliejus tampa vis svarbesne kasdieninės grožio priežiūros procedūrų priemone, todėl verta sužinoti išsamiau, kuo šis egzotiškas juodasis eliksyras gali būti naudingas mūsų sveikatos būklei, plaukams ir odai.
Skaityti plačiau

Plaukai ir mityba: ką valgyti, kad plaukai gautų reikalingų maistinių medžiagų?

Mes visi norime turėti sveikus ir stiprius plaukus. Per mėnesį plaukai paauga maždaug 1,25 cm, o per metus – 15 cm. Plaukų augimo greitis tiesiogiai priklauso nuo amžiaus, sveikatos būklės, genetikos ir mitybos raciono. Ir nors nei vienas iš mūsų negalime sustabdyti laiko ar pakeisti savo genų, mityba yra tai, kam mes turime tiesioginės įtakos. Subalansuota mityba gali ne tik pagerinti plaukų būklę, bet ir paskatinti jų augimą – ypač, jei netinkama, prasta mityba ir buvo pagrindinė plaukų slinkimo priežastis. Tad klausimas paprastas – ką valgyti, kad plaukai būtų sveiki?

Plaukams reikalingiausios maisto medžiagos yra:  baltymai, omega-3 sočiosios rūgštys, skaidulos, geležis, vitaminai A, C, D ir E, B grupės vitaminai ir cinkas. Jeigu norite iš esmės pagerinti savo plaukų būklę ir paskatinti jų augimą, rekomenduojame jums maisto produktų, kurie skatina plaukų augimą, sąrašą.
Skaityti plačiau

Alyvuogių aliejus – efektyvi priemonė plaukams ir odai

Alyvuogių aliejus senovėje buvo vadinamas „skystuoju auksu“. Šiandien, vargu, ar rasime virtuvę, kurioje alyvuogių aliejus nebūtų naudojamas maisto gamyboje. Tačiau ar žinojote, kad alyvuogių aliejuje esančios sudedamosios dalys yra naudingos ne tik mūsų sveikatai, bet gali pagerinti ir mūsų plaukų bei odos būklę?
Skaityti plačiau